Jest właścicielem i operatorem giełdy papierów wartościowych we Frankfurcie – największego niemieckiego parkietu (odpowiadającego za 97 proc. obrotów w RFN). Jej indeks DAX jest uznawany za jeden z kluczowych wskaźników giełdowych świata.
Znaczna większość obrotów (108 mld euro w październiku) na frankfurckiej giełdzie odbywa się przez system transakcyjny Xetra, uznawany za flagowy produkt Deutsche Boerse. Został on opracowany przez Deutsche Boerse Systems (część grupy odpowiedzialną za tworzenie software’u dla instytucji finansowych) i wdrożony po raz pierwszy w listopadzie 1997 r. Jest on używany nie tylko przez giełdę we Frankfurcie. Korzystają z niego choćby również: Wiener Boerse (stopniowo wprowadza ten system na kontrolowanych przez siebie parkietach regionu), Irish Stock Exchange, European Energy Exchange czy parkiet sofijski. System ma zostać również wprowadzony w przyszłości na giełdzie szanghajskiej.
W poniedziałek Deutsche Boerse uruchomiła nową platformę – Xetra International Market. Jest ona przeznaczona do obrotu akcjami europejskich spółek oraz instrumentami pochodnymi na indeksy. Obecnie dostępne są na niej walory największych spółek z Francji, Belgii i Holandii. Stopniowo mają trafiać do obrotu walory spółek z innych krajów Unii Europejskiej. Można się spodziewać, że Deutsche Boerse, po ewentualnym zakupie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, dostosuje ją do funkcjonowania Xetry.
– Przejęcie GPW przez Deutsche Boerse da Warszawie możliwość dostępu do zaawansowanej technologii. Nie tylko systemu Xetra, ale też np. systemów zarządzania danymi, nowych rozwiązań w zakresie indeksów – wskazuje Martin Peter, analityk z Landesbank Baden-Wuerttemberg.Deutsche Boerse jest również bardzo aktywna na rynku instrumentów pochodnych. Należy do niej 85 proc. akcji giełdy Eurex (reszta do szwajcarskiej giełdy SWX Swiss Exchange), która (wraz z należącą do niej od 2007 r. amerykańską International Securities Exchange) jest największym rynkiem opcji i kontraktów terminowych na świecie. W październiku łączne obroty na Eureksie i ISE wyniosły 228 mln kontraktów (rok wcześniej 328 mln kontraktów).
Grupa posiada też własną izbę rozliczeniową – Clearstream. We wrześniu wzięła ona udział w rozliczeniu 8,89 mln transakcji. W swoich depozytach izba miała wtedy zaś aktywa klientów warte łącznie aż 10,6 bln USD.