Rodzina Kruków sprzeda akcje Vistuli&Wólczance

WARSZAWA, 26 maja (Reuters) - Wojciech Kruk wraz z rodziną chce zredukować swój udział w kapitale spółki W.Kruk i sprzedać akcje Vistuli&Wólczance (V&W) w odpowiedzi na wezwanie ogłoszone przez tę firmę, poinformował Wojciech Kruk w poniedziałkowym komunikacie.

Aktualizacja: 27.02.2017 14:01 Publikacja: 26.05.2008 19:10

Rodzina Kruków kontroluje 28 procent akcji spółki jubilerskiej W.Kruk SA i początkowo nie chciała ich sprzedawać. By zwiększyć atrakcyjność oferty, V&W podniosła cenę oferowaną w wezwaniu do 24,50 złotego za akcję z początkowych 23,70 złotych.

"W związku z ogłoszeniem przez spółkę Vistula&Wólczanka wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji W.Kruk chciałbym oświadczyć, że po wszechstronnej analizie sytuacji podjąłem decyzję o znaczącej redukcji zaangażowania rodziny Kruk w spółkę W.Kruk" - napisał Wojciech Kruk w komunikacie.

"Nie widząc możliwości kontynuowania współpracy jako strategiczny akcjonariusz W.Kruk zdecydowałem się wraz z rodziną odpowiedzieć na ogłoszone wezwanie" - dodał Kruk.

Warunkiem dojścia do skutku ogłoszonego 5 maja wezwania na akcje Kruka jest skup w ramach wezwania minimum 51 procent akcji. Największym akcjonariuszem jest rodzina Kruków, ale kilka krajowych funduszy inwestycyjnych ma przeszło jedną trzecią akcji spółki.

Akcje W.Kruk zakończyły poniedziałkowe notowania ceną 22,75 złotego za sztukę.

(Autor: Marta Filipiak; Redagowała: Katarzyna Pieniądz) (([email protected]; +48 22 6539700; Reuters Messaging: [email protected]))lplint

VRG
Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego