Kurs Cash Flow rośnie po ugodzie

Ponad 20 proc. zyskują dziś na wartości akcje spółki Cash Flow. Jest to pokłosie wczorajszy komunikatów opublikowanych przez firmę.

Aktualizacja: 17.02.2017 01:31 Publikacja: 02.03.2012 13:54

Kurs Cash Flow rośnie po ugodzie

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek jd Jerzy Dudek

Wczoraj spółka poinformowała o podpisaniu ugody z Poznańskimi Zakładami Naprawczymi Taboru Kolejowego oraz firmą Sigma. Dotyczy ona wierzytelności przysługujących Cash Flow z tytułu zawartych umów factoringowych i zobowiązania wekslowego. Na mocy ugody obie firmy mają przelać na konto Cash Flow blisko 30 mln zł.

- Ugoda, która weszła już w życie, jest bardzo ważna z punktu widzenia spółki. Jej postanowienia rozwiązują wszystkie kwestie , które były podnoszone przez dłużników. W naszej ocenie były one bezprzedmiotowe, jednak skutecznie utrudnione było dochodzenie tych wierzytelności. Kwestionowana była  wielkość długu głównego, odsetek i to wszystko teraz zostało ostatecznie uregulowane – mówi Dariusz Czech, dyrektor generalny Cash Flow.

Jak przewiduje Czech, ugoda może mieć znaczący wpływ na wyniki spółki.

- Uważam, że zawarta ugoda w sposób znaczący poprawi nasze wyniki, zwłaszcza z przychodów odsetkowych i prowizyjnych. Dodatkowo kapitał ze spłaty będziemy mogli przeznaczyć na cele inwestycyjne, czyli zakupy pakietów wierzytelności oraz rozwijanie nowego biznesu pożyczkowego. Nie rezygnujemy jednak z emisji obligacji i planów emisji akcji. Zawarcie ugody zmienia tyle, że teraz nasze zapotrzebowanie na kapitał z tych dwóch źródeł może być mniejsze – dodaje Czech.

Także wczoraj spółka poinformowała, że Sąd Apelacyjny w Katowicach, oddalił apelację Adama Kazimierskiego, który chciał unieważnienia uchwał podejmowanych przez spółkę w 2009 r.

-Wyrok sądu ostatecznie potwierdza stanowisko spółki dotyczące składu jej organów potwierdzając prawidłowość jej reprezentacji. Definitywnie kończy to spór z głównym akcjonariuszem Panem Kazimierskim, który podważał słuszność uchwał podjętych podczas  walnych zgromadzeń. Wyrok potwierdza, że są one ostateczne tj. ważne i nie do podważenia – mówi Czech.

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego