Swoje profile mają tam m.in. Bogdanka, BRE Bank czy TVN. KGHM strony nie ma, ale za to można znaleźć kanadyjską spółkę zależną KGHM Ajax. Firm obecnych na Facebooku jest bardzo dużo, ale nie zawsze są to ich oficjalne profile.
TP: ponad milion fanów
W niektórych przypadkach strony nie dotyczą firm, ale konkretnych marek. Przykład? Swój profil ma Pizza Hut, którą zarządza AmRest, czy też Orange z Telekomunikacji Polskiej. Ta ostatnia marka bardzo intensywnie korzysta z Facebooka. Dlaczego? – Bo tam są nasi klienci. Chcemy być marką, która towarzyszy swoim użytkownikom, przejrzyście komunikuje swoją ofertę, a do tego daje też coś dodatkowego. Nie tylko usługi, ale także jakąś formę zabawy czy wspólnoty – mówi Wojciech Jabczyński, rzecznik grupy TP. Podkreśla, że nie jest to komunikacja jednokierunkowa. – Zdarza się oczywiście, że wymaga to od nas pewnej pokory, bo zależy nam na szczerej rozmowie. A to oznacza, że wśród wypowiedzi użytkowników będą zarówno uwagi pozytywne, jak też pokazujące coś, co możemy jeszcze poprawić – mówi.
Profil TP, działający pod nazwą Serce i Rozum, jest drugim po Demotywatorach polskim fanpagem posiadającym ponad milion fanów – wynika z rankingu Fanpage Trend za kwiecień 2012 r.
Na Facebooku bez problemu można też znaleźć profile takich spółek, jak Cyfrowy Polsat czy też Netia.
Nie tylko o produktach
Dużą wiarę w portalach społecznościowych pokładają firmy sprzedające odzież i obuwie. Bez problemu można znaleźć strony poświęcone markom LPP. Z Facebooka korzysta też Gino Rossi. – Prowadzimy nasz profil na Facebooku. Nie traktujemy go jak reklamy. To rodzaj kontaktu z naszymi klientami. Informujemy o trendach, modzie, a nie tylko o naszych produktach – mówi Dorota Kawalec, dyrektor marketingu Gino Rossi.