Dniem dywidendy jest 19 czerwca, wypłata nastąpi natomiast 4 lipca. Wysokość dywidendy jest zgodna z wcześniejszą rekomendacją zarządu. Z projektem uchwały nie zgadzała się część akcjonariuszy, którzy wnioskowali o przeznaczenie całego zysku na kapitał rezerwowy. Ich wniosek nie przeszedł jednak głosowania.
Według wcześniejszych zapowiedzi zarządzających bankiem, przy ustalaniu poziomu dywidendy brali oni pod uwagę niepewną sytuacje na rynku, plany rozwoju instytucji, rekomendację nadzoru bankowego i „zamiar utrzymania dominującej pozycji w potencjalnym procesie konsolidacji sektora bankowego w Polsce".
Biorąc pod uwagę cenę akcji banku z piątkowego zamknięcia giełdy (kurs spadł o 2,1 proc. do 138 zł), stopa dywidendy wynosi 3,9 proc. Z zysku osiągniętego w 2010 roku na dywidendę trafiło 1,78 mld zł, co dało 6,80 zł wypłaty na akcję.
Walne zgromadzenie akcjonariuszy zdecydowało też o zmianie składu rady nadzorczej banku. Pożegna się z nią Oliver Greene, Krzysztof Pawłowski oraz Alicja Kornasiewicz (była prezes banku, obecnie przewodnicząca rady). Na ich miejsce powołani zostali: Laura Penna, Doris Tomanek i Wioletta Rosołowska. Pozostali członkowie nie zmienili się, są nimi: Jerzy Woźnicki, Roberto Nicastro, Enrico Pavoni, Alessandro Decio, Paweł Dangel, Leszek Pawłowicz.
W 2011 r. zysk netto Pekao, w porównaniu z rokiem wcześniejszym, wzrósł o 14,8 proc. Współczynnik zwrotu na kapitale (ROE) wyniósł 14,2 proc., a wskaźnik siły kapitałowej Core Tier 1 był na poziomie 17,0 proc. Wzrost wyniku netto to efekt poprawy zysku operacyjnego.