Na szefa firmy zarządzającej drugim największym OFE zostanie powołany Michał Herbich, który obecnie w zarządzie Avivy odpowiada za ryzyko. Jego miejsce z kolei zajmie Ewa Jac, która po dwuletniej pracy w centrali Avivy w Londynie wraca do Polski.
Marcin Żółtek zdecydował się zakończyć wieloletnią pracę w Avivie i złożył rezygnację z funkcji prezesa Aviva PTE z dniem 31 października br. Na stanowisko prezesa Aviva PTE zostanie powołany Michał Herbich, który obecnie w zarządzie Avivy odpowiada za ryzyko. Jego miejsce z kolei zajmie Ewa Jac, która po dwuletniej pracy w centrali Avivy w Londynie wraca do Polski. Zmiany wejdą w życie po uzyskaniu zgody KNF.
Marcin Żółtek pracował w Aviva PTE od 17 lat - od stanowiskach od analityka rynku papierów dłużnych poprzez zarządzającego portfelem papierów dłużnych po dyrektora inwestycyjnego i prezesa zarządu. Na początku zarządzał portfelem papierów dłużnych, by z czasem przejąć odpowiedzialność za cały portfel OFE, który w szczytowym okresie miał wartość ponad 60 mld zł. Bardzo dziękuję Marcinowi za jego wkład w rozwój naszej firmy i zaangażowanie w wiele ważnych projektów. Życzę mu pomyślności w realizacji dalszych planów życiowych i zawodowych – mówi Adam Uszpolewicz, prezes Avivy w Polsce.
Michał Herbich karierę w sektorze usług finansowych rozpoczął w 2002 r. w dziale aktuariatu finansowego Avivy. W latach 2006-2010 pracował poza Avivą, prowadząc projekty doradcze związane z rozwojem produktów ubezpieczeniowych, tworzeniem biznes planów, audytem, łączeniem firm ubezpieczeniowych oraz wsparciem PIU w analizach systemów emerytalnych. W 2010 r. wrócił do Avivy, pracując w departamencie Group Solvency w centrali w Londynie. W tym samym roku objął w Polsce stanowiska aktuariusza Aviva Życie i aktuariusza ds. kapitałowych grupy. Od 2011 r. odpowiada za zarządzaniem ryzykiem w Avivie, zaś od 2012 r. sprawuje tę funkcję jako członek zarządów towarzystw ubezpieczeniowych Aviva. Jest licencjonowanym aktuariuszem, doktorem nauk fizycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył też podyplomowe studia dla doradców inwestycyjnych w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego.
- Sektor PTE czekają duże wyzwania związane z zapowiedzianymi zmianami legislacyjnymi. Jestem przekonany, że dzięki kompetencjom i doświadczeniu Michała Herbicha płynnie dostosujemy się do nowych okoliczności – mówi Uszpolewicz.