Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 17.06.2015 06:07 Publikacja: 17.06.2015 06:07
Foto: GG Parkiet
Na kończącym się w środę dwudniowym posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), czyli decyzyjnego organu Rezerwy Federalnej, niemal z pewnością nie dojdzie do zmiany stóp procentowych. Takiej decyzji spodziewa się zaledwie jeden spośród 78 ekonomistów ankietowanych przez Agencję Bloomberg. Jednocześnie w ostatnich tygodniach ugruntowały się oczekiwania, że FOMC zdecyduje się na pierwszą od 2006 r. podwyżkę głównej stopy procentowej na wrześniowym posiedzeniu. Tylko ośmiu spośród 53 ankietowanych przez Bloomberga ekonomistów sądzi, że decyzyjny organ Fedu będzie z zaostrzeniem polityki pieniężnej zwlekał dłużej. Środowy komunikat FOMC oraz towarzysząca mu konferencja przewodniczącej Fedu Janet Yellen pomogą ten scenariusz zweryfikować.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W drugim głosowaniu lider CDU/CSU Friedrich Merz został wybrany kanclerzem Niemiec.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Lider CDU/CSU Friedrich Merz nie zdołał zebrać wymaganego poparcia, by w głosowaniu w parlamencie zostać wybranym kanclerzem Niemiec.
Niepewność dotycząca kondycji gospodarki amerykańskiej przemawia za tym, by Rezerwa Federalna na środowym posiedzeniu wstrzymała się z decyzjami o obniżkach stóp.
Towary z Państwa Środka, które miały zostać wyeksportowane do USA, zaczynają zalewać rynek krajowy i bywają sprzedawane z dużymi zniżkami.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Warren Buffett zrobił, co mógł, aby przygotować swojego następcę w Berkshire Hathaway. Powierzył przyszłemu CEO Gregowi Abelowi zarządzanie większością firm, mianował go wiceprezesem, współpracował z nim przy ostatnich inwestycjach w Japonii.
Klaus Schwab jest oskarżany o manipulowanie globalnymi raportami o konkurencyjności, wykorzystanie funduszów organizacji na prywatne luksusy i tworzenie toksycznego środowiska pracy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas