Każdy analityk podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej, i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazują spółki o potencjale wzrostowym i spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami.
Cały tydzień wzrostów - tak w skrócie wyglądały notowania spółki Alcoa. Odbicie na rynku towarowym przysłużyło się całej branży wydobywczej, a więc i aluminiowemu potentatowi. W bieżącym tygodniu kapitalizacja spółki zwiększyła się o ponad 12 proc., jednakże od początku roku spadła o 6 proc.. W poprzednim miesiącu cena akcji znalazła się na minimum z 2008 r. Na wykresie miesięcznym aktualna strefa popytu znajduje się w strefie 5,00-6,7 USD. Strona sprzedająca może mieć problem z pokonaniem długoletnich minimów, zatem bazowym scenariuszem pozostanie odbicie kursu od okolic tego wsparcia.
W drugiej dekadzie lutego doszło do zagrania typu „fake" i po fałszywym wyłamaniu styczniowego wsparcia pojawiła popytowa formacja zamykająca kilkumiesięczny spadkowy układ. W ostatnich dniach doszło do kolejnych byczych wydarzeń, do których można zaliczyć przerwanie linii trendu spadkowego, obrony wsparcia podczas testującej korekty i sygnałów kupna według wskaźników impetu. Pojawiła się także formacja oG&R (odwrócona głowa z ramionami, red.), której linia właśnie jest atakowana dlatego też – ze stopem pod ostatnie kluczowe ekstremum – należałoby zaryzykować tezę, że papier robi ruch na 45 euro.