Na fali niesłabnącego optymizmu po godzinie handlu szeroki indeks WIG został wyniesiony ponad 0,7 proc. nad kreskę ustanawiając nowy rekord wszech czasów, który wynosi już nieco ponad 89 tys. pkt. Z kolei WIG20 wspiął się na nowy szczyt trwającej już ponad 19 miesięcy hossy, będąc bardzo blisko pokonania poziomu 2600 pkt.

Krajowym indeksom sprzyjały pozytywne nastroje panujące na pozostałych europejskich giełdach, na których więcej do powiedzenia mają sprzedający. Większość głównych indeksów na Starym Kontynencie rozpoczęła notowania na plusach, ale mocno0 ograniczony zasięg  zwyżek głównych indeksów wygląda bardzo przekonująco.

KGHM na czele

W Warszawie większość spółek z WIG20 kontynuuje pozytywny trend z poprzednich, wzrostowych sesji. Największym zainteresowaniem cieszyły się walory spółek surowcowych z zyskującym ponad 3 proc. KGHM na czele. Koncernowi sprzyja kontynuacja zwyżek cen miedzi na światowych rynkach, w wyniku których cena tego metalu osiągnęła właśnie najwyższy poziom w historii. Mniej przekonujące zwyżki notowały Allegro, CD projekt i Dino.

Ze zmiennym szczęściem radziły sobie bank. Do zwyżek przyłączyły się Alior i mBank i Santander Bank Polska, podczas gdy pozostałe – PKO BO i Pekao - wylądowały pod kreską. Na celowniku sprzedających znalazły się również papiery telekomów, korygując efektowne wzrosty kursu z poprzednich tygodni.

Kroku krajowym potentatom próbują dotrzymać spółki notowane na szerokim rynku akcji, gdzie przewagę mają drożejące walory. Wśród firm o średniej kapitalizacji z indeksu mWIG40 najbardziej efektowne zwyżki kursów  notują akcje Greenx i Synektika. Z kolei wśród małych firm z sWIG80 najbardziej okazałymi wzrostami  mogą pochwalić się Elektrotim i ML System.