Delko - w lutym ruszą rozmowy w sprawie przejęcia spółki - Kliniewski z Hygieniki

W lutym ruszą rozmowy w sprawie przejęcia Delko - poinformował "Parkiet" Kamil Kliniewski, prezes i największy akcjonariusz Hygieniki.

Publikacja: 30.01.2012 13:34

W lutym ruszą rozmowy w sprawie przejęcia Delko - poinformował "Parkiet" Kamil Kliniewski, prezes i największy akcjonariusz Hygieniki.

 

- Nie spotkałem się jeszcze z zarządem i akcjonariuszami. Rozmowy ruszą w lutym - powiedział Kliniewski.

 

Jak informował „Parkiet", Kliniewski ma prawie 5 proc. udziałów Delko i zamierza przejąć kontrolę nad giełdową firmą.

 

W dłuższej perspektywie rozważa połączenie produkującej pieluszki Hygieniki z dystrybucyjną firmą Delko. Gdyby doszło do mariażu, powstałby podmiot o rocznych przychodach przekraczających 600 mln zł.

 

Największym akcjonariuszem Delko jest Dariusz Kawecki, kontrolujący prawie 21 proc. udziałów. Nie wyklucza on sprzedaży udziałów, ale zaznacza, że na pewno nie wchodzi w grę sprzedaż pakietu po aktualnym kursie giełdowym. Kapitalizacja Delko w ciągu roku stopniała o 58 proc.

Giełda
Trudna druga połowa tygodnia
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępczy biznes coraz bardziej profesjonalny. Jak ochronić firmę
Giełda
Szósty miesiąc wygrany przez popyt
Giełda
Banki dołują giełdę. WIG20 najsłabszy w Europie
Giełda
Zapowiada się zmiana trendu na GPW
Materiał Promocyjny
BIO_REACTION 2025
Giełda
Kontra podaży na szczycie hossy
Giełda
Czwartek na GPW: Benefit z przeceną, Rainbow na fali, Wielton odjechał