CAM Media: za krótka ławeczka AMS i Stroera

Konsorcjum AMS (giełdowej Agora) i Stroera ma kłopoty na ostatniej prostej do wygranej przetargu na budowę i serwis wiat przystankowych w Warszawie. W piątek giełdowa firma CAM Media, która jest już jedynym konkurentem gigantów w walce o tej kontrakt, złożyła w Zarządzie Transportu Miejskiego wniosek o unieważnienie oferty przeciwników.

Aktualizacja: 13.02.2017 06:03 Publikacja: 23.11.2012 16:53

- Oferta AMS i Stroera ma poważny błąd. Ławka dla pasażerów jest krótsza niż wymaga miasto w szczegółowych warunkach zamówienia. Naszym zdaniem w związku z tym oferta AMS-u jest nieważna. Mamy trzy opinie prawników potwierdzające tę opinię – mówi Paweł Orłowski, wiceprezes CAM Mediów.

Dyrekcja ZTM-u może nie rozpatrzyć wniosku jego firmy. – Ale wtedy na pewno zaskarżymy wynik przetargu w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym – zapowiada.

CAM Media zdążyły przed ostatnim dzwonkiem. W poniedziałek, jak potwierdza Igor Krajnow, rzecznik  ZTM,  ma zostać ogłoszony wybór koncesjonariusza wiat.

Orłowski pytany, dlaczego CAM Media czekały do ostatniej chwili mówi:  - Czekaliśmy aż zakończy się postępowanie z wniosku Clear Channel, który zakwestionował prawidłowość procedur zastosowanych przez miasto – mówi wiceprezes.

Zgodnie z warunkami zamówienia, ławka dla pasażerów autobusów miała mieć taką długość jak cała wiata.  – W dokumentacji AMS i Stroera ma ona 120 centymetrów, a obszar na reklamę jest odpowiednio większy. Gdybyśmy także my przyjęli taką długość, nasza oferta miałaby na pewno inny kształt – mówi Orłowski.

Przetarg na warszawskie wiaty jest ważny dla firm outdoorowych. To największy, długo oczekiwany kontrakt w obszarze tzw. mebli ulicznych na przestrzeni ostatnich lat. Ten, kto będzie budował i serwisował wiaty, będzie mógł organizować na nich kampanie reklamowe.  Co więcej, zdaniem firm outdoorowych, wynik przetargu w Warszawie może mieć wpływ na losy analogicznych postępowań w innych miastach.

To jedno z dwóch wydarzeń istotnych dla branży. Drugie to start badań efektywności nośników ulicznych. Zająć ma się nimi firma założona przez AMS, Stroera i Clear Channel. Spółki spodziewają się zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na założenie wspólnej firmy do końca listopada.

Giełda
Indeksy w Warszawie oddalają się od szczytów hossy
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Giełda
Straty odrobione, niepewność aktualna (Komentarz tygodniowy)
Giełda
Dołek na Wall Street wymazany
Giełda
WIG20 wraca pod szczyt hossy
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Giełda
Na giełdzie majówki nie ma. Kursy w piątek reagują na wyniki
Giełda
Odreagowanie WIG20 zatrzymane w połowie środowych spadków