Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Cyberbezpieczeństwo staje się kluczowym elementem rozwoju firm. Międzynarodowe badania Veeamu wskazują, że tak uważa aż 85 proc. dyrektorów generalnych przedsiębiorstw. Nad Wisłą zagrożenia wciąż są bagatelizowane. Fot. AdobeStock
Świat cyfrowy stał się areną bezprecedensowej walki, a Polska znalazła się na pierwszej linii ognia cyberprzestępców, zagrażając nie tylko przedsiębiorstwom, ale i fundamentom naszej gospodarki. Eksperci biją na alarm: liczba incydentów nad Wisłą rośnie w zastraszającym tempie. W 2024 r. aż o 62 proc. Dane CERT Polska wskazują, że dziennie rejestrowanych jest nawet 300 zgłoszeń incydentów. W efekcie – jak podaje Eset, firma specjalizująca się w ochronie IT – nasz kraj stał się drugim najczęściej atakowanym przez cyberprzestępców państwem na świecie.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?
Spółka podpisała kontrakt o wartości do 113 mln zł. To dwa razy więcej niż wynosi wartość całej firmy na giełdzie. - Będziemy nadal składać oferty w postępowaniach ogłaszanych przez podmioty z sektora publicznego-mówi Piotr Żukowski z zarządu yarrl.
W minionym roku dostawcy usług dostępu do internetu, telefonii i płatnej telewizji zanotowali wzrost przychodów, ale wolniejszy niż w 2023 r. Mniej wydali na inwestycje, w tym w infrastrukturę – wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Poprawiająca się koniunktura makroekonomiczna i łagodzenie polityki pieniężnej pozwalają zakładać, że rynek M&A ponownie wejdzie w fazę ożywienia. Jednak nie będzie to już hurraoptymistyczna cyfrowa hossa, jaką obserwowaliśmy w minionych latach.
Akcjonariusze spółki Neptis zdecydowali o dywidendzie, splicie akcji i zmianie nazwy. - Yanosik to nasz kluczowy produkt, mamy nadzieję że zmiana pozytywnie przełoży się na rozpoznawalność spółki wśród inwestorów - mówi prezes Adam Tychmanowicz.