Na indeksie WIG20 nie doszło do wyraźnego pokonania szczytu z 26 sierpnia. Akcja popytu z ubiegłego tygodnia okazała się zbyt słaba. Piątkowe osłabienie notowań stawia pod znakiem zapytania gotowość kupujących do sforsowania bariery, jaka znajduje się tuż nad aktualnymi notowaniami. Indeks WIG20 na swoim wykresie nadal podtrzymuje sekwencje spadkowych szczytów, co powoduje, że okolice 2100 pkt nadal są realne do osiągnięcia. W tym tygodniu rozpoczyna się nowy miesiąc, a początek miesiąca to nie jest zazwyczaj okres nudy pod względem zaplanowanych publikacji. I tak już dziś mieliśmy okazję się zapoznać z pakietem wiadomości dotyczących gospodarki japońskiej oraz wartością wskaźnika PMI dla przemysłu Chin. Przed południem poznamy jeszcze inflację w strefie euro, a po południu kwartalne dane o polskim rachunku bieżącym (II kw.) oraz poziom aktywności przemysłu w okolicy Chicago. Jutro rano czekają nas kolejne wieści z Japonii, ale głównym wątkiem będzie seria wskaźników PMI liczonych dla przemysłu największych gospodarek świata. Przed końcem dnia poznamy również wartość przemysłowego wskaźnika ISM oraz dynamikę wydatków na inwestycje budowlane w USA. Środa będzie relatywnie spokojna. Czeka nas oczekiwanie na wynik dwudniowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej, a także na wartość szacunku liczby miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym (raport ADP).
W czwartek ponownie skupiamy się na wskaźnikach PMI, ale tym razem w wersji usługowej (w USA będzie to usługowy ISM). Poznamy również dane o sprzedaży detalicznej w strefie euro, o liczbie nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych oraz o zamówieniach w przemyśle amerykańskim. Pierwszy piątek miesiąca to zwyczajowy dzień publikacji raportu o stanie rynku pracy w USA. Dane są istotne szczególnie teraz choćby z tego względu, że to właśnie ich brak był uzasadnieniem dla ostatniej zaskakującej decyzji FOMC o powstrzymaniu się od rozpoczęcia ograniczania skupu aktywów.
W tym tygodniu nie ma w kalendarzu zbyt wielu zaplanowanych wydarzeń ze spółek. Uwaga graczy skupi się na dywidendach. Jutro dojdzie do wypłaty udziału w zysku Bogdanki. W czwartek podobny proces będzie miał miejsce w odniesieniu do akcjonariuszy PGNiG, a w piątek swoją część wypracowanego wyniku za 2012 rok zaksięgują na kontach akcjonariusze PKO BP. Wprawdzie to już jest pierwszy tydzień nowego kwartału, ale sezon publikacji wyników spółek zachodnich rozpocznie się symbolicznie dopiero tydzień później, gdy 8 października swój raport przedstawi Alcoa.