Niemoc indeksów na giełdzie w Warszawie

Na krajowym rynku akcji przez większą część sesji przeważały negatywne nastroje, skutecznie zniechęcając inwestorów do kupowania akcji.

Publikacja: 13.11.2019 05:00

Niemoc indeksów na giełdzie w Warszawie

Foto: Bloomberg

WIG20 finiszował prawie 0,3 proc. pod kreską. Negatywne zachowanie krajowych indeksów kontrastowało z kolorem zielonym obecnym na zagranicznych rynkach akcji, gdzie inwestorzy przejawiali dużo większą ochotę do zakupów. Negatywnie w tym gronie wypadły rynki z naszego regionu. Poza Warszawą chętnie pozbywano się też akcji na giełdach m.in. w Moskwie i Pradze.

Inwestorzy w dalszym ciągu wyczekiwali optymistycznych wieści na temat postępów chińsko-amerykańskich negocjacji handlowych. Ostatnie sygnały wskazują, że oczekiwania rynków mogą być nieco na wyrost, ponieważ droga do wstępnego porozumienia handlowego wcale nie jest łatwa, z uwagi na dużą niechęć do ustępstw.

W Warszawie największe spółki z WIG20 cieszyły się ograniczonym zainteresowaniem. Popyt skoncentrowany był głównie na walorach spółek energetycznych, w efekcie ich notowania kontynuowały wzrostową passę, zaliczając szóstą z rzędu sesję na plusie. Straty odrabiały papiery Dino, mocno przecenione po piątkowej publikacji wyników kwartalnych. Ze zmiennym szczęściem radziły sobie banki. Podczas gdy akcje mBanku i PKO BP zyskiwały, notowania Pekao czy Aliora kontynuowały korektę. Na celowniku sprzedających znalazły się też PKN Orlen i JSW.

Mimo obiecującego początku notowań, jeżeli chodzi o małe i średnie firmy, inicjatywę przejęli sprzedający, dlatego na tak zwanym szerokim rynku większość spółek zakończyła notowania pod kreską.

GG Parkiet

Złoty kolejny dzień z rzędu słabł względem najważniejszych walut. Na koniec wtorkowych notowań płacono około 4,28 zł za euro i 3,89 zł za dolara. ¶

Giełda
Spadkowe otwarcie maja
Giełda
Początek maja pod kreską. Zwyżki CD Projektu, rozczarowały banki
Giełda
Czy Fed zatrzymał spadki?
Giełda
Na giełdzie w Warszawie mało chętnych do zakupów
Giełda
Banki centralne żądne złota
Giełda
Rynki w odwrocie na koniec kwietnia