Reklama

Pytania do... Dawida Czopka, zarządzającego Polaris FIZ

Pytania do... Dawida Czopka, zarządzającego Polaris FIZ

Foto: materiały prasowe

Fundusz, którym pan zarządza, w I półroczu zarobił prawie 16 proc. Jak wygląda strategia na jesień?

Inwestujemy w europejskie spółki przemysłowe. Nieco ponad połowa portfela to akcje polskie. Reszta to głównie firmy niemieckie, ale także z Francji, Włoch czy Hiszpanii. Interesujemy się producentami wyrobów przemysłowych, urządzeń, maszyn oraz oprogramowania potrzebnego do ich obsługi. Wierzymy, że pandemia koronawirusa będzie premiować europejski przemysł i napędzi powrót produkcji na Stary Kontynent. Właśnie na tym pomyśle zarabialiśmy w I połowie roku, jednak przewiduję, że przed nami jeszcze kilka dobrych kwartałów bądź lat tego sprzyjającego trendu.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama