Reklama

Napływy: Udana końcówka półrocza funduszy akcji w Europie

EFAMA, europejska organizacja skupiającą instytucje związane z rynkiem funduszy inwestycyjnych, opublikowała zestawienie na temat sprzedaży netto funduszy otwartych w czerwcu.

Publikacja: 01.09.2021 05:08

Napływy: Udana końcówka półrocza funduszy akcji w Europie

Foto: Bloomberg

– Pomimo szybkiego rozprzestrzeniania się wariantu koronawirusa sprzedaż netto funduszy akcji utrzymywała się na wysokim poziomie, wspierana przez zaufanie inwestorów co do szczepień przeciwko Covid-19 oraz siłą ożywienia gospodarczego – skomentował Bernard Delbecque, ekspert EFAMA. Łączna sprzedaż funduszy w Europie w czerwcu wyniosła 75 mld euro w porównaniu z 64 mld euro w maju, z kolei fundusze otwarte przyciągnęły 60 mld euro w porównaniu z 55 mld euro w maju 2021 r. Do funduszy akcji trafiło w ostatnim miesiącu I półrocza 38 mld euro. Miesiąc wcześniej było to 29 mld euro.

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Fundusze inwestycyjne
Polskie akcje wyhamowały zwyżki, czekając na spokojny 2026 rok
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Fundusze inwestycyjne
Giełda na dobrej drodze, o ile rząd tego nie popsuje
Fundusze inwestycyjne
Obligacje rządzą w TFI. Który fundusz został numerem 1 w rankingu?
Fundusze inwestycyjne
W kraju popyt na fundusze akcji się budzi, w Europie pozostaje mocny
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Fundusze inwestycyjne
Fundusze akcji, które w tym roku odstają. Dały plamę?
Fundusze inwestycyjne
Rynek funduszy w pędzie. Ważna zmiana właścicielska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama