Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
– IKE i IKZE są oparte na naszym funduszu parasolowym BPS FIO składającym się z subfunduszy: BPS Pieniężny, BPS Obligacji, BPS Stabilnego Wzrostu i BPS Akcji. Jest też pomysł, żeby włączyć do kont emerytalnych drugi parasol – BPS SFIO, ale to na razie dopiero koncepcja – mówi Andrzej Piestrzeniewicz, dyrektor sprzedaży i marketingu w BPS TFI.
Moment uruchomienia IKE i IKZE nie jest przypadkowy, w sprzedaży tych produktów widać bowiem silną sezonowość – IKZE daje możliwości obniżenia podstawy obciążenia podatkiem dochodowym. Wiele osób interesuje się tym produktem dopiero pod koniec roku, żeby zmniejszyć daninę dla fiskusa. Dotyczy to nie tylko pracujących na etacie, ale również – coraz częściej – przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą – wymienia Piestrzeniewicz.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Poniedziałek na warszawskiej giełdzie upłynął w spokojnej atmosferze. Nie oznacza to jednak, że nie działo się nic ciekawego. W centrum zainteresowania znalazła się m.in. firma XTB.
Premier Donald Tusk w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych weźmie udział w konferencji zatytułowanej „Deregulacja. Znosimy bariery, ułatwiamy życie”. Oglądaj w parkiet.com
Poniedziałkowe walne zgromadzenie GPW zapowiada się naprawdę gorąco. W centrum uwagi będą m.in. kwestie kadrowe. Były członek zarządu GPW, Adam Młodkowski, wytacza ciężkie działa wobec Rady Giełdy.
Spółki podpisały term sheet, co jest kolejnym krokiem w przygotowaniu przyszłej transakcji i zacieśnieniem współpracy stron. Ustalono m.in., że powołany zostanie Komitet Sterujący oraz wspólne grupy robocze, które będą realizowały prace nad projektem.
Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych podpisał umowę o współpracy z firmą StaBillon, która będzie dostawcą powszechnego pieniądza cyfrowego w projekcie CSDonDLT, który umożliwi rozrachunek transakcji OTC w technologii blockchain.
- Aby uprościć rynek kapitałowy trzeba walczyć o odpowiednie regulacje na arenie europejskiej, ale lokalnie też musimy unikać gold - platingu - mówi Artur Zapała, radca prawny i partner w SPCG Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych.