Bogdanka coraz bliżej krzyża śmierci na średnich

Od marca do końca sierpnia kurs akcji węglowej spółki poruszał się w konsolidacji 46–58 zł. Wrzesień przyniósł wyjście dołem. Kurs przebił dolną granicę wahań i przebiegającą nieco niżej średnią z 200 sesji. W minionym tygodniu cena spadała w porywach do 37,5 zł, a szerokość konsolidacji daje potencjalny cel zniżki 34 zł. Choć opublikowane w środę wyniki za I półrocze były dobre, rynkowi nie spodobały się informacje o obniżeniu planu wydobycia. Średnia z 50 sesji zbliża się do 200 sesji, co zwiększa ryzyko powstania formacji krzyża śmierci. To może z kolei zwiastować, że 34 zł nie będzie ostatecznym celem niedźwiedzi.

Czytaj więcej

Wall Street skutecznie tłumi inwestycyjne apetyty

VIGO Photonics z problemami przy 50-sesyjnej średniej

Parkiet

Kurs akcji producenta fotonowych detektorów podczerwieni porusza się w długoterminowym trendzie spadkowym. W minionym tygodniu, po informacji o umowie z Warsaw Equity ASI dotyczącej inwestowania w innowacyjne projekty, kurs wyraźnie wzrósł, ale zatrzymał się pod średnią z 50 sesji. Próby wyjścia wyżej na kolejnych sesjach nie powiodły się, co sugeruje, że popyt nie ma potencjału na przesilenie. Jeśli cena odbija się od średniej, wzrośnie ryzyko kolejnej fali spadków i pogłębiania dołka bessy 532 zł. Przebicie średnie może natomiast przynieść ruch do 600 zł i dać szansę na zmianę trendu.

Drago Entertainment wraca na spadkową ścieżkę

Parkiet

Notowany na NewConnect producent gier miał w minionym tygodniu premierę swojej kolejnej produkcji „Food Truck Simulator”. Nie została ona jednak zbyt optymistycznie przyjęta przez graczy, co sprzyjało wyprzedaży akcji. Fala spadkowa trwała już od tygodnia i przyniosła ruch od oporu 65 zł do wsparcia w rejonie 40 zł. Skala zniżki jest tak duża, że średnia z 50 sesji zawróciła w dół, oddalając perspektywę utworzenia złotego krzyża z 200-sesyjną średnią. Jeśli bariera 40 zł pęknie, cena może ruszyć w kierunku kolejnych, długoterminowych dołków, czyli 30 zł.