iFirma próbuje stworzyć bazę pod wybicie w górę

Hossa na akcjach informatycznej spółki zatrzymała się w grudniu 2021 r. Od tamtej pory popyt osłabł, a cena weszła w fazę trendu spadkowego. W maju cena akcji iFirmy dotarła do 19 zł i od tego momentu dołek nie został pogłębiony. Kurs konsoliduje się w strefie 19–22 zł, z której próbuje się właśnie wydostać górą. Opublikowane 9 września wyniki za I półrocze zostały dobrze przyjęte przez rynek. Cena zaatakowała górną granicę wahań i przebiegającą tam średnią z 200 sesji. Jeśli dojdzie do wybicia, wzrosną szanse ruchu do historycznego szczytu 28,9 zł. Najbliższym wsparciem pozostaje 19 zł.

Czytaj więcej

Wall Street skutecznie tłumi inwestycyjne apetyty

Bumech z potężnym tąpnięciem i obroną wsparcia

Parkiet

Właściciel kopalni węgla Silesia budził ostatnio wiele emocji. Dwa tygodnie temu kurs wyznaczał szczyt hossy na 90,75 zł, by w minionym tygodniu spadać w porywach do 53,5 zł. Było sporo spekulacji dotyczących przyczyn spadku – od zmiany prezesa po obawy, że unijne pomysły dotyczące opodatkowania beneficjentów surowcowej hossy dotkną tytułową spółkę. W czwartek siła trendu wzięła górę i kurs długą białą świecą wrócił nad średnią z 50 sesji. MACD i RSI zaczęły cykliczny zwrot, co wraz z obroną średnią zwiększa szanse ruchu na nowe szczyty. Najbliższe wsparcie to 66,5 zł.

Unimot w dobrym punkcie do zwrotu

Parkiet

Od 23 sierpnia kurs akcji paliwowej spółki jest w fazie korekty trendu wzrostowego. Zniżka zaczęła się z poziomu 76,4 zł, a w piątek cena testowała linię średniej z 50 sesji przy 64 zł. Schłodzenie do średniej wraz ze zbliżającym się do linii 0 oscylatorem MACD i poruszającym się w bok w strefie neutralnej RSI daje szanse na zakończenie spadku. Wyjście kursu nad 70 zł potwierdzi taki scenariusz. Z kolei przełamanie średniej może przynieść ruch do kolejnego wsparcia przy 60 zł. Kierunek głównego trendu faworyzuje jednak stronę popytową.