Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Od drugiej połowy czerwca telekomy są w opałach. Widać to po wykresie tytułowej spółki. Kurs porusza się w kanale spadkowym i w ciągu trzech miesięcy spadł o 25 proc. Po drodze pękły średnia krocząca z 50 sesji oraz ważne zniesienia Fibonacciego (dla czerwcowej zwyżki) z 68,1-proc. na czele. W minionym tygodniu cena dotarła do 5,445 zł, co oznacza, że zaatakowana została także 200-sesyjna średnia. Cena jest teraz przy dolnej granicy kanału, a MACD wskazuje na wyprzedanie. To stwarza przestrzeń do odbicia, ale główny trend pozostaje spadkowy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Lipiec, jak na najlepszy statystycznie miesiąc roku przystało, zaczął się od ustanowienia maksimum wszech czasów przez indeks WIG. W czwartek notowania tego indeksu dotarły do poziomu 106 386 pkt.
Czerwiec 2025 r. przeczy historii. Do piątkowego popołudniu WIG zyskiwał od początku miesiąca ponad 1,8 proc., choć średnio traci w tym okresie ponad 1,3 proc. Za chwilę zaczyna się lipiec, którego przeszłość wróży dobrą przyszłość.