Reklama

Giełdowi deweloperzy z apetytem na więcej. Co czeka branżę po wyborach?

Powyborcza zwyżka notowań ominęła indeks WIG-nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w III kwartale przez deweloperów z GPW była zgodna z oczekiwaniami. Pytanie, co dalej. Członkowie potencjalnej koalicji rządowej mają zróżnicowane podejście do mieszkaniówki.

Publikacja: 16.10.2023 21:00

Giełdowi deweloperzy z apetytem na więcej. Co czeka branżę po wyborach?

Foto: Adobestock

Na ponad 7,4 tys. można szacować liczbę mieszkań sprzedanych w III kwartale br. przez deweloperów z rynku kapitałowego (lub związanych z nim w przeszłości). To o ponad 80 proc. więcej niż rok wcześniej – tak dynamiczny skok nie powinien dziwić, bo III kwartał 2022 r. był fatalny – z powodu odcięcia nabywców od kredytów hipotecznych.

Rynek odżywa zdecydowanie, w relacji do II kwartału br. sprzedaż wzrosła o 21 proc. W skali dziewięciu miesięcy deweloperzy znaleźli nabywców na 18,7 tys. lokali, o 33 proc. więcej niż rok wcześniej, ale i o blisko 19 proc. mniej niż w bardzo dobrym dla branży 2021 r.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

Mikołajkowe trio cenowe!

Pierwszy rok 260 zł, potem 539 zł pobierane automatycznie co roku.

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskujesz:

- PARKIET.COM — obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- Roczny dostęp do RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Budownictwo
Selena FM będzie skupiać się na rozwoju innowacyjnych produktów
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Budownictwo
Pekabex ofiarą cenowej wojny, obiecuje program naprawczy
Budownictwo
Promocje u deweloperów zdają egzamin. Sprzedaż mieszkań w górę w listopadzie
Budownictwo
Dawny Mercor wkracza w nowy etap
Materiał Promocyjny
Mokotów z wyższej półki. Butikowe projekty mieszkaniowe SGI
Budownictwo
GTC ze stabilnymi wynikami operacyjnymi. Dług jeszcze przyciska
Budownictwo
Akcjonariusz Murapolu chce sprzedać w ABB akcje stanowiące ok. 18% kapitału
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama