Polnord bliski realizacji prognozy

W 2011 r. deweloper chce sprzedawać po 100 mieszkań miesięcznie. Jego prezes zapewnia, że zarobek na nich będzie godziwy. Wkrótce rusza z nowymi inwestycjami

Publikacja: 13.11.2010 09:54

Kierowany przez Wojciecha Ciurzyńskiego Polnord w najbliższym czasie nie zamierza pozyskiwać pienięd

Kierowany przez Wojciecha Ciurzyńskiego Polnord w najbliższym czasie nie zamierza pozyskiwać pieniędzy ze sprzedaży akcji.

Foto: Archiwum

Polnord jest na najlepszej drodze, by zrealizować złożoną wiosną 2010 r. przez Wojciecha Ciurzyńskiego, prezesa trójmiejskiej spółki, zapowiedź sprzedaży 800 mieszkań brutto (bez rezygnacji). Do tej pory Polnord znalazł nabywców na 732 lokale brutto (621 sztuk, uwzględniając rezygnacje).

Jaki spółka ma cel na 2011 r.? – Chciałbym, by grupa sprzedawała miesięcznie 100 mieszkań – zdradza Ciurzyński. Ocenia, że to realny pułap. – Nasza oferta jest coraz bogatsza, wchodzimy na nowe rynki, docierając tym samym do szerszego grona klientów – analizuje prezes.

Czy dynamiczny wzrost sprzedaży nie odbija się czasem na uzyskiwanych cenach? – Mieszkania sprzedajemy przy bardzo dobrej jak na dzisiejsze warunki marży brutto na sprzedaży, przekraczającej 20 proc. – mówi Ciurzyński. Dodaje, że aby zaspokoić rosnący popyt, spółka jeszcze w tym roku chce ruszyć z kolejnymi inwestycjami. – Do końca roku możemy ruszyć z budową 400 mieszkań w Lublinie, Szczecinie i na stołecznym Wilanowie – zapowiada Ciurzyński.

[srodtytul]Zarobek na umowie z GTC[/srodtytul]

Wyniki za III kwartał Polnord opublikuje 15 listopada. Analitycy spodziewają się, że spółka zarobiła w minionym kwartale ponad 9 mln zł. – Wynik może być wyższy – mówi Ciurzyński. Dodaje, że duży wkład do zarobku spółki miało rozliczenie transakcji z Globe Trade Centre, w ramach której deweloper ten stał się współwłaścicielem spółki celowej, powołanej do budowy galerii na Wilanowie.

[srodtytul]PPP wciąż kusi[/srodtytul]

Budowa galerii o powierzchni wynajmowalnej ponad 55 tys. mkw. ma się rozpocząć w połowie 2011 r. W tym samym okresie ruszyć ma inwestycja biurowa Polnordu w Opolu, realizowana wspólnie z miastem na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). W ubiegłym tygodniu strony podpisały list intencyjny. – Po wyborach ruszamy z rozmowami o treści umowy inwestycyjnej – zapowiada prezes Polnordu. Czy równie szybko doczekamy się startu kolejnego projektu Polnordu realizowanego na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego, tym razem w Szczecinie? Spółka ma tam stworzyć kompleks mieszkaniowo-komercyjny na centralnie położonych gruntach. – Szczecińskie przedsięwzięcie jest bardziej złożone niż projekt w Opolu. Ostrożnie szacujemy, że nawet cały 2011 r. przyjdzie nam spędzić na negocjacjach z miastem – ocenia Ciurzyński.

W jaki sposób finansowane będą nowe inwestycje? – Obok środków własnych i kredytów bankowych rozważamy kolejną emisję obligacji. Nie myślimy za to o emisji akcji – informuje Ciurzyński.

Budownictwo
GTC bez uwag audytora i z pomysłem na PRS w Niemczech
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Budownictwo
Przejęcie na rynku deweloperskim. Develia kupuje Bouygues Immobilier Polska
Budownictwo
Czy jest już fundament pod odbicie sprzedaży mieszkań?
Budownictwo
Polimex Mostostal mocniej pod kreską przez kontrakty energetyczne
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Budownictwo
Rynek mieszkaniowy w przededniu obniżek stóp. Najpierw skończą się duże rabaty
Budownictwo
Mirbud też jest dopuszczony do drogowego tortu CPK