Strategia przyjęta przez zarząd i radę nadzorczą zakłada rozwój grupy w oparciu o dwa podstawowe filary: budownictwo w segmentach energetycznym i petrochemicznym, a dodatkowo o budownictwo przemysłowe i działalność produkcyjną, z której Polimex ostatecznie nie zrezygnuje.
- Wdrożenie nowych planów rozwojowych wymaga uzgodnień z wierzycielami finansowymi głównie ze względu na wymóg aneksowania umowy restrukturyzacyjnej, która przewidywała sprzedaż Mostostalu Siedlce powiązaną ze spłatą części zadłużenia finansowego spółki. Dlatego nową strategię przedstawimy wszystkim akcjonariuszom spółki w drugiej połowie lipca – mówi cytowana w komunikacie Joanna Makowiecka-Gaca, p.o. prezesa Polimeksu.
Zakład w Siedlcach zajmuje się cynkowaniem ogniowym i produkcją konstrukcji stalowych. Polimex podpisał umowę jego sprzedaży z państwowym Towarzystwem Finansowym Silesia – ale do tej pory transakcja nie została sfinalizowana. W maju prezes Makowiecka-Gaca wspominała, że spółka rozważa pozostawienie Siedlec w grupie.
Wcześniej menedżerowie podkreślali, że zakład prowadzi rentowny biznes i jedynym powodem jego zbycia jest porozumienie z wierzycielami, zakładające pozyskanie gotówki na redukcję zadłużenia ze sprzedaży określonych składników majątku.
Po zatwierdzeniu strategii Polimex będzie mógł dokonać scalenia akcji w stosunku 50 do 1. Po operacji kapitał będzie się dzielić na 86,6 mln walorów o wartości nominalnej 2 zł każdy. Aktualnie papiery są notowane na dwóch fixingach – od maja kurs waha się w zakresie 9-11 gr.