Handel akcjami dewelopera powierzchni komercyjnych ruszył dopiero kwadrans przed południem. Pierwsza transakcja została zawarta po kursie 59,99 zł, czyli o 50 proc. powyżej ceny, jaką wiosną tego roku inwestorzy płacili w ofercie prywatnej.

Spółka sprzedała wtedy 250,25 tys. papierów serii B. Kapitał dzieli się jeszcze na 810 tys. akcji serii A, z czego do obrotu dopuszczonych zostało 80,8 tys.

W chwili debiutu kapitalizacja Tower Investments wynosiła 63,6 mln zł. W przyszłym roku firma chce się przenieść na główny rynek GPW (minimalna kapitalizacja to 12 mln euro, czyli według obecnego kursu 53 mln zł).

Tower Investments specjalizuje się w budowie obiektów dla sieci handlowych, gastronomicznych czy stacji benzynowych. Wśród klientów są m.in. Netto, Burger King czy BP. Firma wyszukuje i kupuje grunty, załatwia pozwolenia na budowę i stawia obiekty pod klucz. Ponadto buduje własne obiekty na wynajem pod marką Shopin. Docelowo zamierza zbudować portfel nieruchomości na wynajem z myślą o przekazywaniu zysków akcjonariuszom.

Bartosz Kazimierczuk, prezes i główny akcjonariusz Tower Investments powiedział przy okazji debiutu, że plany giełdowe już pomogły biznesowi spółki. Wciągu trzech ostatnich miesięcy portfel zamówień zwiększył się niemal trzykrotnie, do 215 mln zł.

Na przełom III i IV kwartału firma planuje emisje obligacji o wartości około 15 mln zł.