Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 24.02.2017 07:26 Publikacja: 24.02.2017 07:26
Foto: GG Parkiet
– Sprzyja nam korzystna sytuacja gospodarcza kraju, która bezpośrednio przekłada się na decyzje zakupowe konsumentów i ich większą otwartość na podejmowanie inwestycji remontowych. Zakładamy, że poprawa kondycji konsumentów wspierana dobrą sytuacją na rynku pracy i programem 500 + znajdzie odzwierciedlenie w naszych wynikach – ocenił Witold Waśko, wiceprezes Śnieżki. – W ostatnich latach notowaliśmy wzrost powyżej rynku. Oczekujemy, że ten trend zostanie utrzymany w 2017 roku. Liczymy, że w tym roku uda się nawet nieco przyspieszyć – dodał. Spółka upatruje swojej szansy w rozwoju produktów kategorii premium, stawiając na innowacyjne farby o większej wartości dodanej. – Dostrzegamy w Polsce rosnące zainteresowanie konsumentów produktami o wyższej jakości, nawet kosztem wyższej ceny – podkreślił Witold Waśko. Zarząd z umiarkowanym optymizmem ocenia perspektywy rynku ukraińskiego, drugiego pod względem obrotów w grupie. – W 2016 roku sytuacja na Ukrainie ustabilizowała się na tyle, że zanotowaliśmy zauważalny wzrost sprzedaży, po kilku latach spadków z rzędu. Liczymy, że wraz ze wzrostem siły nabywczej konsumentów ten rok przyniesie dalszą poprawę, tym bardziej że nasze marki są tam bardzo dobrze postrzegane. Czynnikiem ryzyka pozostaje kurs hrywny oraz rosnąca konkurencja ze strony lokalnych producentów. Dlatego chcemy być konkurencyjni pod względem jakości – podkreślił wiceprezes.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Portfel zamówień na historycznym szczycie, ale jego przekuwanie na przychody i zyski nie będzie błyskawiczne. Cel na ten rok to poprawa względem 2024 r.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Zarysowana na początku kwietnia przez szefa NBP perspektywa obniżek stóp podniosła notowania akcji części deweloperów. W start nowego cyklu, po słabym pod względem sprzedaży mieszkań I kw., wierzą już prawie wszyscy. Jak może wyglądać scenariusz ożywienia?
Część inwestorów pozbywa się papierów, godząc się z utratą aż 40 proc. wartości nominalnej. Wyprzedaż odbywa się przy relatywnie małych obrotach. Nadchodzą ważne terminy.
Rosnące koszty pracowników skłonią deweloperów do korzystania z prefabrykacji – oczekuje firma, która zabiega też o zlecenia na obiekty komunalne.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
W maju i czerwcu deweloperska grupa ma do wypłaty kilka transz odsetek polskim obligatariuszom. To będzie pierwszy test przed lipcowym testem spółki matki, która musi wykupić newralgiczną serię.
Fundamenty są bez zmian, a bieżąca wycena rynkowa jest znacznie wyższa od wartości wynikających z metod DCF i porównawczej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas