– Utrzymujemy kurs na giełdę, ale nie jest to kwestia tego roku, może przyszłego. Analizujemy sytuację, zobaczymy m.in. jaki będzie wpływ pracowniczych planów kapitałowych na rynek – mówi Iwona Sroka, wiceprezes Murapolu.
– Rozważamy różne formy finansowania w oparciu o rynek kapitałowy, emisja obligacji nie jest wykluczona, żadne decyzje nie zapadły – dodaje. Na razie firma zakończyła reorganizację, zatrudniła nowego audytora – EY, który przejrzał sprawozdanie za 2018 r. Nie są prowadzone prace nad prospektem emisyjnym, nie ma doradcy.
Potężny bank i zaplecze
Deweloperska spółka ruszyła z nową kampanią wizerunkową, ambasadorem marki został Andrzej Bargiel, pierwszy narciarz, który zjechał z K2. A jakie ma założenia biznesowe?
– Naszym celem jest uzyskiwanie powtarzalnych wyników sprzedaży i przekazań mieszkań na poziomie 3–3,5 tys. rocznie i stabilnych wyników finansowych. Aby to osiągnąć, będziemy wprowadzać do oferty 3,5–4 tys. lokali rocznie – mówi Nikodem Iskra, prezes Murapolu. W całym 2018 r. deweloper sprzedał 3,56 tys. mieszkań, a rok wcześniej 3,61 tys. W I kwartale znalazł nabywców na 939 lokali, o 1,4 proc. więcej rok do roku.
Zdaniem prezesa popyt na lokale sprzyja, a wysoka sprzedaż to pochodna oferty i szerokiej dywersyfikacji geograficznej.