Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Marcin Słomianowski, dyrektor BM ING.
W 2019 r. obroty zrealizowane przez tego brokera na rynku akcji co prawda spadły rok do roku o 3 proc. (wyniosły 6,3 mld zł, co odpowiadało 1,64 proc. udziałów), ale cały rynek w tym okresie zaliczył zjazd o ponad 6 proc. Początek tego roku pokazuje, że BM ING Banku Śląskiego nie zamierza zwalniać tempa. Firma w styczniu miała 2,15 proc. udziałów w rynku i w tym momencie jest to najaktywniejszy broker, który obsługuje wyłącznie inwestorów indywidualnych. – Na przestrzeni ostatnich lat rynek giełdowy jest rzeczywiście bardzo trudny, szczególnie w obszarze klientów detalicznych. Tym bardziej cieszymy się z wyników, jakie udaje nam się osiągać – mówi Marcin Słomianowski, dyrektor BM ING Banku Śląskiego. – Za naszym sukcesem stoi realizacja strategii ING, w szczególności chodzi o jasno zdefiniowany i konsekwentnie budowany model działania, skupienie się na doświadczeniu klienta, uproszczenie obsługi i standaryzacja oraz komplementarność naszej usługi do oferty bankowej – wylicza Słomianowski.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Ożywienie na rynku to nie tylko debiuty. Równie silny impuls może przyjść ze strony transakcji ABB – mówi Artur Iwański, szef syndykatu w Ipopemie Securities.
Wysyp transakcji ABB i SPO, a także spodziewane ożywienie na rynku IPO powodują, że w firmach inwestycyjnych ruch, jakiego nie widziano od dawna. W kolejnych miesiącach może dojść do prawdziwego starcia tytanów. Czy dla każdego wystarczy miejsca?
Grzegorz Zawada stanął na czele nowo powstającego biura maklerskiego VeloBanku. W pierwszej kolejności chce się ono skupić na klientach indywidualnych, zwłaszcza private bankingu.
BM mBanku w ramach aplikacji eMakler dodało nową funkcjonalność. Mowa o "Pierwszych krokach inwestora", które mają ułatwić klientom oswajanie się ze światem inwestycji.
Temat włamań na rachunki klientów XTB ma ciąg dalszy. Broker zapowiedział rekompensaty dla poszkodowanych klientów.
W III kwartale nasz dział technologiczny skupia się przede wszystkim na aspektach związanych z bezpieczeństwem, gdyż jest ono kluczowym elementem – mówi Omar Arnaout, prezes XTB.