Technologie

Optimus: Namco Bandai wyda Wiedźmina 2

CD Projekt Red, spółka pośrednio zależna Optimusa (przez CDP Investments)
podpisała umowę z Namco bandai dotyczącą produkcji i dystrybucji Wiedźmina 2
w Europie i Azji
Foto: Materiały Promocyjne

Prawie 10 proc. drożeją we wtorek papiery Optimusa w reakcji na informację o podpisaniu umowy wydawniczej z Namco Bandai. Papiery producenta i dystrybutora gier komputerowych kosztują obecnie 3,32 zł. Umowa, którą studio CD Projekt Red podpisało z Namco Bandai zastępuje wcześniejsze porozumienie (term sheet) podpisane pomiędzy stronami pod koniec zeszłego roku, które zawierało bazowe warunki kontraktu. - Umowa doprecyzowuje niektóre zapisy i zawiera więcej szczegółów. Nie wnosi jednak żadnych zmian w sprawie zaliczek, które już od jakiegoś czasu trafiają na nasze konta i z których finansujemy prace nad grą - wyjaśnia Michał Kiciński, prokurent Optimusa.

Zgodnie z umową CDP Red licencji udzielił Namco Bandai licencji na korzystanie z gry Wiedźmin 2, w wersji na komputery klasy PC "w zakresie koniecznym do zapewnienia jej wydania i dystrybucji w wersji pudełkowej na terytoriach objętych umową, w tym określenie zobowiązań stron w związku z wydaniem gry, podstawowych warunków i zasad prowadzenia dystrybucji oraz określenie zobowiązań Namco w zakresie prowadzenia kampanii marketingowej - czytamy w komunikacie Optimusa.

Umowa zawarta została na cztery lata od premiery Wiedźmina 2 (jest planowana na wiosnę 2011 r.). Licencja jest wyłączna i ma charakter ogólnoświatowy, jednak z wyłączeniem wybranych krajów - m.in. USA, Rosji i Polski.. Koszty marketingu pokryje Namco. CD Projekt Red już wcześniej podpisał umowy dotyczące sprzedaży Wiedźmina 2 w pozostałych regionach świata. Atari Inc. będzie odpowiadał za dystrybucję gry w Ameryce Północnej. 1C-SoftClub/Snowball Studios za Rosję. W Polsce spółka zajmie się sprzedażą gry samodzielnie. Współproducentem gry na naszym rynku będzie również Agora. Wiedźmin 2 jest kontynuacją gry Wiedźmin, która do tej pory sprzedała się w ok. 1,5 mln egzemplarzy i zapewniła producentowi ok. 9 mln zł zysku. Budżet Wiedźmina wynosił 27 mln zł. Wiedźmin 2 ma być droższy. Producenci gry liczą jednak na dużo większą sprzedaż. Gra w momencie premiery ukaże się jedynie w wersji na PC. CD Projekt pracuje już jednak nad wersjami na konsole Xbox 360 i PS III, które będą miały premiery nieco później niż wersja na PC.

- Umowy wydawnicze dotyczące wersji konsolowych będą przedmiotem oddzielnych negocjacji. Nie mogę zdradzać żadnych szczegółów na ten temat - oświadcza Kiciński.

Namco Bandai Partners, to jedna z największych na świecie firm działających na rynku gier komputerowych. Powstała z przejęcia w 2006 r. japońskiego producenta zabawek Bandai przez Namco, weterena w branży gier komputerowych, który był twórcą takich hitów jak Pac-Man. Europejski odział Namco Bandai powstał z przejęcia europejskiego oddziału Atari Inc.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.