Kryptowaluty

Moda na kryptowalutowe „fundusze Ponziego” trwa. Czy warto w nie inwestować?

PlusToken, Omega Best czy FutureNet to tylko niektóre z tytułowych projektów, o których w ostatnich miesiącach było głośno. Nie ma się co dziwić. Obiecują bardzo duże zyski i zero ryzyka.
Foto: Adobestock

Pierwszy ma chiński rodowód i w sumie oszukał 3 mln ludzi na łącznie 3 mld USD. Drugi i trzeci to już ojczyźniane projekty, przeciwko którym UOKiK wszczął postępowania. Urząd podejrzewa, że to piramidy finansowe. Żeby takich podejrzeń nabrać, naprawdę niewiele trzeba. PlusToken obiecywał od 6 do 19 proc. miesięcznie, a produkty Omega Box gwarantują nawet 70 proc. rocznie. Apelujemy – nie dajcie się na to nabrać!

Łowcy naiwnych

W czasach niskich stóp procentowych, giełdowego marazmu i rynkowych nastrojów uzależnionych od tweetów jednego człowieka obietnice dużych zysków kuszą jak nigdy. Jeśli dodatkowo ktoś użyje sztuczek marketingowych, by nakłonić nas do inwestycji, to szansa na udany przekręt jest niemal gwarantowana. Szczególnie gdy ktoś namawia na nowe technologie, o których wiemy wprawdzie niewiele, ale sąsiad powiedział, że zna kogoś, kto mówił, że ten bitcoin to rośnie jak grzyby po deszczu. Niestety, ale tak to w praktyce wygląda.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.