REKLAMA
REKLAMA

Firmy

Rozważamy wejście na Wall Street

WYWIAD | Artur Chabowski z prezesem biotechnologicznego Mabionu rozmawia Kamil Majcher
Foto: GG Parkiet

Na fotelu prezesa Mabionu zastąpił pan Macieja Wieczorka. Skąd taka decyzja?

Ze spółką jestem związany od ośmiu lat jako akcjonariusz, a od roku zasiadam w zarządzie i współtworzę jej strategię. Ze względu na to, że Maciej kieruje Celonem, jego czas jest bardzo ograniczony. Na obecnym etapie rozwoju Mabionu, w którym ważną rolę będą odgrywać działania międzynarodowe, m.in. w celu pozyskania partnera w USA, spółce potrzebny jest człowiek, który poświęci jej swój cały czas, a jego kompetencje najlepiej pozwolą zrealizować jej aktualne plany biznesowe. To też dość naturalny scenariusz dla właścicieli rozwijających spółki. W pewnym momencie przechodzą od operacyjnego decydowania do nadzoru nad nią.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA