Firmy

ABS Investment inwestuje w informatykę

Spółka notowana na rynku NewConnect objęła akcje Cahelio, które stanowią 40-proc. udział w podwyższonym kapitale zakładowym tego podmiotu.

Wartość transakcji przekroczyła 350 tys. zł. Cahelio działa w branży informatycznej i zajmuje się opracowywaniem rozwiązań dedykowanych dla celów geodezyjnych oraz kartograficznych. Zarząd ABS Investment bardzo dobrze ocenia perspektywy rozwoju nowego podmiotu wchodzącego w skład portfela inwestycyjnego. - Od dłuższego czasu szukałem do portfela ABS specjalistycznej spółki, o wysokiej rentowności, która niekoniecznie powinna zadebiutować na rynku NewConnect, ale za to będzie posiadać zdolność do corocznej wypłaty dywidendy i to na wysokim poziomie – mówi Sławomir Jarosz, prezes ABS Investment. - W mojej ocenie Cahelio posiada dobre perspektywy rozwoju, bowiem w niszy, w jakiej działa, ma szansę stać się liderem rynku. Rolą ABS będzie wspieranie tej firmy w strategicznych obszarach, ze szczególnym naciskiem na zarządzanie finansami – dodaje. ABS dokonało także zaangażowania kapitałowego w spółkę Quest z Bielska-Białej, podpisując wraz z Beskidzkim Biurem Consultingowym umowę dającą prawo do objęcia udziałów stanowiących do 20 proc. kapitału zakładowego tego podmiotu. Quest prowadzi działalność w branży poligraficznej m.in. w zakresie druku cyfrowego, offsetowego oraz wieloformatowego. Spółka zajmuje się także sprzedażą poprzez własny serwis odzieży oraz akcesoriów, które są indywidualnie projektowane przez klientów.

Inwestycja w niepubliczne spółki Cahelio oraz Quest stanowi rozszerzenie polityki inwestycyjnej ABS. - Po udanej inwestycji w spółkę Outdoorzy.pl postanowiłem dołączyć do portfela inwestycyjnego kolejny podmiot z szeroko rozumianej branży internetowej, prowadzący innowacyjną działalność. W różnorodnej działalności Quest szczególnie interesujące są dwa obszary: Sferadruku, czyli sprzedaż produktów indywidulanych oraz nowa linia ubrań projektowanych w formie 3D tzw. „Nestedclothes" oraz suprint - drukarnia internetowa dla firm poligraficznych. Dostrzegamy ogromny potencjał rozwoju tego podmiotu i  planujemy jego debiut na rynku NewConnect w perspektywie 18 miesięcy - podsumowuje Jarosz.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.