REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Kongres CFO Spółek Giełdowych SEG już wkrótce

Eksperci będą dyskutowali m.in. o zarządzaniu ryzykiem należności, optymalizacji podatkowej czy czynnikach makroekonomicznych, które będą wpływały na kursy walut w tym roku.
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała Waldemar Kompała

V Kongres CFO Spółek Giełdowych SEG odbędzie się 17 i 18 maja w podwarszawskiej Jachrance. Udział w wydarzeniu dla spółek należących do SEG jest bezpłatny. „Parkiet" jest patronem medialnym wydarzenia.

- Kiedyś zarządzanie finansami było stosunkowo proste, ale od lat staje się ono coraz większym wyzwaniem z uwagi na coraz silniejszą walkę konkurencyjną i coraz mniej przewidywalne otoczenie biznesowe. Właściwe zaplanowanie przepływów finansowych w spółce wymaga bardzo dobrej wiedzy na temat wszystkich aspektów jej funkcjonowania, dlatego też CFO jest najczęściej drugą po prezesie osobą, która ma kompletne spojrzenie na spółkę czy też na grupę kapitałową – mówi Mirosław Kachniewski, prezes Stowarzyszania Emitentów Giełdowych. - Podczas piątego już spotkania dyrektorów finansowych spółek giełdowych będziemy rozmawiać o bieżących wyzwaniach stojących przed CFO m.in. natury legislacyjnej – dodaje.

Część merytoryczną I dnia Kongresu wypełnią trzy dyskusje panelowe. Podczas pierwszej dyskusji „Czynniki konkurencyjności finansowej spółki zostaną omówione takie zagadnienia jak: zarządzanie ryzykiem należności, optymalizacja podatkowa, umiędzynarodowienie biznesu. „Rola CFO w kreowaniu wartości spółki" - to druga sesja panelowa, podczas której na temat wyceny wartości przedsiębiorstwa, relacji modeli finansowania do wartość spółki i budowania przewagi konkurencyjnej. Podczas trzeciej dyskusji panelowej "Bezpieczne strategie zarządzania ryzykiem walutowym" Mirosław Kachniewski ze swoimi rozmówcami będzie dyskutował o czynnikach makroekonomicznych oraz ich wpływie na kursy walut w 2016 roku, minimalizacji kosztów dzięki uproszczeniu hedgingu.

Po części merytorycznej odbędzie się Charytatywny Bieg Rynku Kapitałowego z udziałem Roberta Korzeniowskiego, wielokrotnego mistrza olimpijskiego. Uczestnicy będą zbierać środki na praktyczną edukację młodzieży ponadgimnazjalnej w zakresie przedsiębiorczości w ramach programu „Zarządzanie firmą", który jest realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Podczas wieczornej gali gość specjalny - Juliusz Machulski opowie o biznesowych aspektach produkcji filmowej.

Drugiego dnia Kongresu odbędą się warsztaty tematyczne pogłębiające wiedzę narzędziową, która ułatwia podejmowanie codziennych wyzwań dyrektorom finansowym. Omawiane będą między innymi takie zagadnienia jak: zarządzanie ryzykiem walutowym w średnich i mniejszych spółkach giełdowych; rozliczenia i zabezpieczenie ryzyka walut egzotycznych; finansowanie projektów inwestycyjnych przez bank; rola projektów PPP w przedsięwzięciach infrastrukturalnych; kluczowe zmiany w środowisku podatkowym 2016-2017; jak zmienić problem w element strategii; jak przygotować spółkę do zwiększonej presji ze strony organów podatkowych; IT - broń strategiczna biznesu; zarządzanie ryzykiem w spółkach kapitałowych. Część merytoryczną Kongresu zamknie debata nt. nowej rzeczywistość regulacyjnej spółek giełdowych podczas której zostaną omówione zagadnienia: zmiany w raportowaniu informacji gospodarczych i korporacyjnych, finansowe, pozafinansowe, zintegrowane - zmiany w raportach okresowych wynikające z dyrektyw Transparency II oraz 2014/95/UE, gromadzenie informacji o członkach władz oraz ich powiązaniach rodzinnych i biznesowych oraz drastyczne sankcje na spółki i osoby fizyczne.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA