Analizy

Na naszej giełdzie najtaniej od 24 lat

C/WK na GPW wynosi zaledwie 0,82. W praktyce oznacza to, że za kilkadziesiąt groszy można kupić złotego aktywów netto (majątku) poszczególnych firm. Kierując się zasadą, by kupować akcje, gdy są nisko wyceniane, aktualną sytuację na GPW można więc scharakteryzować krótko: nie jest drogo. Ale czy to wystarczający powód do inwestycji?
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek

 

– Z pewnością moment do zakupów nie jest najgorszy, aczkolwiek nie traktowałbym aktualnej sytuacji w kategoriach okazji inwestycyjnej. Wskaźnik C/WK jest pomocny w ocenie atrakcyjności inwestycji, ale sygnały płynące z wyceny nie powinny być jedynymi, które należy brać pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. Trzeba zauważyć, że większość spółek na GPW od kilku lat jest wyceniana poniżej wartości księgowej i jakoś nie wywołało to hossy – mówi Piotr Kaczmarek, analityk DM BDM.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.