REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Pozytywna ocena dla CCC

Zdaniem specjalistów Raiffeisena akcje CCC mają potencjał wzrostowy. Dlatego rekomendują kupowanie walorów obuwniczej spółki wyceniając je na 175 zł, 0 13 proc. wyżej w porównaniu z wyceną zawartą w poprzednim raporcie.

Na zamknięciu  piątkowej  sesji za papiery spółki płacono na warszawskiej giełdzie 132,35 zł. Rekomendacja został przygotowana przy cenie rynkowej wynoszącej 129,40 zł.

Autorzy rekomendacji zwrócili uwagę, że słaba sprzedaż spółki w ostatnim kwartale 2015 r., spowodowana czynnikami pogodowymi, wywarła presję na akcje spółki. Nie pomagała też niepewność co do podatku od sprzedaży detalicznej.

W ocenie analityków biura, przy obecnych cenach akcji inwestycja w spółkę wydaje się atrakcyjna ze względu na: oczekiwane pozytywne trendy w sprzedaży porównywalnej w 2016 r., mocny początek roku w wykonaniu spółki zależnej eobuwie, a także wykorzystanie kanału dystrybucji, jakim jest eobuwie, do sprzedaży marki własnej CCC - Lasocki.

Prognoza analityków Raiffeisena zakłada, że w 2016 roku spółka wypracuje 281 mln zł zysku netto, 272 mln zł zysku EBIT przy 2,9 mld zł przychodów ze sprzedaży.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA