REKLAMA
REKLAMA

Firmy

Kupiec: Spedycja daje zarobić

Kupiec, spółka notowana na rynku NewConnect oraz działająca w branży transportu i spedycji, wypracował w ubiegłym roku rekordowy zysk netto wynoszący 5,4 mln zł.

Rok wcześniej czysty zarobek był bliski zera. Spółka poprawiła też przychody. Jej sprzedaż wzrosła z 23,1 mln zł do 29,1 mln zł. Zarząd informuje, że znacząca poprawa wyników była głównie rezultatem upublicznienia na rynku NewConnect firmy BVT, specjalizującej się w windykacji pakietów wierzytelności masowych. Kupiec posiada obecnie 45,1 proc. udziałów w jej kapitale. BVT wypłaciło także dywidendę. Pozytywny wpływ na rezultaty Kupca miały ponadto przychody uzyskiwane w segmencie spedycyjnym, który notuje regularny wzrost obrotów oraz wypracowuje dodatnie wyniki finansowe.

Długoterminowym celem spółki jest osiągnięcie w latach 2016–2017 przychodów w segmencie spedycyjnym na poziomie 50 mln zł rocznie. Kupiec działalność spedycyjną chce wydzielić do odrębnej firmy. Planuje również, jeszcze w tym kwartale, połączyć BVT z firmą WindykacjaPL, która posiada doświadczenie w windykacji masowej, listownej, sądowej i bezpośredniej. W ciągu kilku miesięcy Kupiec zamierza sfinalizować przejęcie kolejnej firmy. Szczegółów jednak na razie nie ujawnia.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA