REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Gospodarka

Projekt, który zmiecie TFI z powierzchni rynku

Opodatkowanie funduszy inwestycyjnych stawką 0,39 proc.
od wartości aktywów sprawi, że z 58 TFI działających w Polsce zostanie kilka.
Foto: Fotorzepa, Piotr Nowak Piotr Nowak

Poselski projekt ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych, złożony przez posłów PiS w 2011 r., w ostatnich dniach zaczął wywoływać przerażenie zarządzających funduszami inwestycyjnymi.

Dlaczego ten właśnie projekt i dlaczego właśnie teraz? W kontekście zapowiedzi złożonych przez Andrzeja Dudę podczas kampanii prezydenckiej, o zamiarze opodatkowania aktywów banków, projekt z 2011 r. jest jedynym, który może rzucać światło na podejście PiS do tego zagadnienia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA