Technologie

Komputronik współpracuje z Media Expert

5,4 zł, czyli ponad 2,7 proc. więcej niż w piątek trzeba było zapłacić w poniedziałek rano za akcje Komputronika. Kurs był najwyższy od 14 lutego.

Komputronik utworzył z Media Expert jedną grupę zakupową

Foto: www.photoxpress.com

Poznański sprzedawca i dystrybutor sprzętu IT podejmuje działania zmierzające do poprawienia rentowności, która w tym biznesie nie jest wysoka. Firma podpisała właśnie z firmą Terg, która jest właścicielem sieci sklepów RTV/AGD Media Expert (prowadzi też e-sklep www.mediaexpert.pl) umowę o współpracy handlowej.  - Współpraca z Media Expert ma zdynamizować naszą sprzedaż poprzez poszerzenie i uatrakcyjnienie ofert dla klientów – mówi, cytowany w komunikacie, Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika. Nie ukrywa, że liczy, że utworzenie grupy zakupowej powinno zwiększyć efektywność negocjacji handlowych z dostawcami. - Zamierzamy także promować nowe kategorie produktów, niedostępne jeszcze na naszym rynku, co pozwoli na uzyskanie wyższych wskaźników rentowności w wielu grupach produktowych – dodaje. Szczegóły, z tym na jakie oszczędności liczy giełdowa spółka, nie zostały jednak ujawnione.

Podobnie optymistycznie o porozumieniu wypowiadają się przedstawiciele Media Expert. Mocno stawiamy na nowoczesne sklepy, nowe technologie, nowoczesne formy ekspozycji produktów oraz rozwój sprzedaży on-line. Dlatego widzimy bardzo dużą synergię z Komputronikiem - stwierdza Marcin Filipowicz, wiceprezes Tergu.

Sieć handlowa obu firm liczy ponad 500 punktów na terenie całego kraju. Do tego należy doliczyć dwa sklepy internetowe. Komputronik.pl to jeden z największych i najpopularniejszych e-sklepów ze sprzętem IT w Polsce.

Inwestorzy pozytywnie zareagowali na informację, że Komputronik będzie współpracował z Media Expert przy zakupach towarów. W poniedziałek do godz. 10.30 kurs giełdowej spółki rósł 2,86 proc. do 5,4 zł. Był zatem najwyższy od połowy lutego.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.