Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Spółka TVN, zarządzana przez Markusa Tellenbacha, może pozytywnie zaskoczyć wynikami za II kwartał. Sprzyja jej obserwowana od pewnego czasu poprawa sytuacji na rynku reklamy. Eksperci zwracają też uwagę na dobre wyniki oglądalności kanałów TVN.
Gra „pod wyniki" jest jedną ze strategii inwestycyjnych. Nie wiadomo jeszcze, jak będą się kształtowały konsensusy rynkowe, więc obstawianie pozytywnych i negatywnych niespodzianek nie jest łatwym zadaniem. Ale można się pokusić o wskazanie firm, które na pewno nie rozczarują wynikami za II kwartał. Zdaniem analityków nieźle radzą sobie m.in. spółki z sektora mediów, w tym TVN i Cyfrowy Polsat. – Mogą pokazać relatywnie dobre wyniki. Spodziewam się znacznego wyhamowania negatywnej dynamiki przychodów reklamowych w porównaniu z głębokim spadkiem w pierwszym kwartale, co powinno przekonać inwestorów, że w najbliższym czasie mamy szanse na powrót do wzrostu – mówi Dominik Niszcz, analityk DM Raiffeisen. Również Maciej Bobrowski, dyrektor wydziału analiz i informacji DM BDM, wyraźnie wskazuje na TVN. – To nasz faworyt od pewnego czasu w obszarze media-rozrywka – mówi. Jego zdaniem korzystny wpływ na wyniki tej spółki będzie mieć wspomniana już poprawa sytuacji na rynku reklamy, ale zwraca on też uwagę na dobre wyniki oglądalności kanałów TVN. – Z kolei w przypadku Cyfrowego Polsatu obawiamy się, że spadająca oglądalność głównego kanału Polsatu może negatywnie odbić się na rezultatach segmentu nadawanie – mówi.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
90-dniowy rozejm w wojnach celnych miał przynieść 90 umów gospodarczych z innymi krajami. Jak na razie zostały podpisane dopiero trzy, a przedstawieciele administracji Trumpa liczą na zawarcie kilkunastu. Proces negocjowania ceł okazał się trudniejszy niż myślano.
Pomimo dużej zmienności pierwsze sześć miesięcy roku przyniosło solidne zwyżki na wielu giełdach świata. Kolejne dwa kwartały nie zapowiadają się więc źle.
Pierwsza połowa 2025 roku pozytywnie zaskoczyła inwestorów handlujących na warszawskiej giełdzie. Nie brakowało spółek, których akcje przyniosły ponadprzeciętnie wysokie zyski.
Mimo kontynuacji trendu wzrostowego na warszawskiej giełdzie nie brakuje spółek, których notowania obrały przeciwny kierunek, przynosząc posiadaczom ich akcji w bieżącym roku niemałe straty.
Zmniejszenie napięć geopolitycznych oraz większe nadzieje na luzowanie polityki pieniężnej w USA mogą dać paliwo do dalszych zwyżek na wschodzących rynkach akcji. Wiele z tych giełd dało w tym roku bardzo solidnie zarobić inwestorom.
Wyceny największych spółek z warszawskiego parkietu w 2025 roku w wielu przypadkach znacząco urosły, ale większość nie jest oderwana od fundamentów.