Wierzytelności

Kruk wraca na rynek włoski

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przedstawicieli firmy Kruk, windykator znowu inwestuje na rynku włoskim.
Foto: Adobestock

Firma wygrała przetarg na zakup portfela detalicznych wierzytelności niezabezpieczonych o wartości nominalnej 75 mln euro.

- Przedmiotem przetargu był typowy portfel sprzedawany na rynku włoskim  Od dwóch lat pracujemy na podobnej charakterystyce spraw innego banku i operacyjnie jesteśmy gotowi do przyjęcia tego portfela.  Sprzedający to jeden z największych banków we Włoszech  i ważny dla nas nowy partner biznesowy – wskazuje Piotr Krupa, prezes Kruka.

Nie jest to jedyna wiadomość z rynku włoskiego dotycząc inwestycji w  IV kwartale.  21 października 2019 roku lokalne władze spółki Kruk Italia informowały również o zakupie portfela wierzytelności niezabezpieczonych korporacyjnych od BNP Paribas. Wartość nominalna nabytego portfela wyniosła  162 mln euro.

- Jest to relatywnie niewielki portfel, ale ma on dla nas znaczenie rozwojowe. Stanowi bowiem podwaliny, do doskonalenia kompetencji na dużym rynku wierzytelności korporacyjnych i SME we Włoszech. Będziemy stawiać tutaj kroki rozważnie i odpowiedzialnie. Za sterami naszego korporacyjnego zespołu stoi włoski menadżer z ponad 20-letnim doświadczenie – wyjaśnia Krupa.

Końcówka roku okazuje się być pracowita dla spółki. Ostatnio firma uzyskał również pozytywną decyzję zarządu banku  w zakresie zawarcia umowy cesji wierzytelności dotyczącej wierzytelności niezabezpieczonych o łącznej wartości nominalnej  0,8 mld zł.  - Odnotowujemy zwiększoną aktywność sprzedających portfele w Polsce ale jak widać, ciągle jesteśmy w sytuacji, w której pomimo wygrania przetargu i zaoferowania najlepszej ceny i tak może ona nie być satysfakcjonująca dla banków. My jesteśmy cierpliwi i oczekujemy wzrostu podaży wierzytelności w przyszłości – tłumaczy szef wrocławskiej firmy.

Powiązane artykuły