REKLAMA
REKLAMA

Wierzytelności

Firmy. Rekordowe długi

Przeciętnie zadłużony przedsiębiorca zalega ze spłatą 34 tys. zł, ale rekordziście mają do oddanie nawet kilkadziesiąt milionów złotych – wynika z danych zgromadzonych w Krajowym Rejestrze Długów.
Foto: Adobestock

Obecnie rekordzistą w Polsce pod względem wysokości „złych długów" okazuje się przedsiębiorca budowlany z woj. świętokrzyskiego, z powiatu ostrowieckiego. Ma do oddania 60,5 mln zł. Z tej kwoty aż 40,2 mln zł zalega funduszowi sekurytyzacyjnemu, do którego trafiły należności pierwotnych wierzycieli, ponadto 20,2 mln zł – firmie konsultingowej, a 1,8 mln zł – ubezpieczycielowi.

Niewiele mniejszy jest dług firmy z woj. warmińsko-mazurskiego, z powiatu elbląskiego, działającej w branży IT. Zalega ze spłatą 50 mln zł, głównie sprzedawcom sprzętu RTV oraz maszyn i urządzeń. Trzeci w rankingu rekordzistów jest Śląsk, gdzie w powiecie żywieckim działa spółka akcyjna z branży zarządzania nieruchomościami. Ma do spłaty 28,1 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA