Wierzytelności

Kruk wzbija się na nowe szczyty

Środowa sesja przyniosła historyczne szczyty na wykresach akcji windykacyjnego Kruka. Za jeden papier firmy trzeba było płacić około 345 zł, co oznacza, że wartość rynkowa firmy wynosiła około 6,5 mld zł. W sumie od początku roku akcje spółki zyskały na wartości 150 proc., i wcale nie jest powiedziane, że to koniec.

Piotr Krupa, prezes Kruka.

Foto: materiały prasowe

Kruk na dobre wrócił do wysokich lotów po pandemicznych wstrząsach. Potwierdzają to zresztą ostatnie wyniki finansowe spółki. W I półroczu wypracowała 396 mln zł zysku. Takich wyników nie miała nigdy w historii nie tylko w ujęciu półrocznym, ale i rocznym. Wyraźną poprawę widać było także zarówno na poziomie spłat dłużników, jak i nowych inwestycji w portfele wierzytelności.

Sami przedstawiciele spółki podkreślali też ostatnio, że Kruk nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W tym roku spłaty od dłużników mogą sięgnąć nawet 2 mld zł (po I półroczu było to 1,06 mld zł).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.