Wierzytelności

MIA. KNF ostrzega przed spółką powiązaną z byłym szefem GetBacku

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała dzisiaj na listę ostrzeżeń publicznych nowy podmiot – firmę powiązaną z byłym prezesem GetBacku.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Tą firmą jest MIA sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Zawiadomienie dotyczy art. 178 w związku z art. 79 ust. 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (wykonywanie działalności bez wpisu do rejestru agentów firm inwestycyjnych), zostało skierowane przez UKNF do Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Pod koniec maja delegatura CBA w Warszawie na wniosek i pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie dokonała czynności w dwóch spółkach, które współpracowały z GetBackiem, dotyczyły zabezpieczenia danych i dokumentów, przeszukań i przesłuchań świadków. Jedną z nich była właśnie MIA, mająca siedzibę w tym samym budynku co windykator na ul. Moniuszki w Warszawie. Drugą była firma Solvus, mająca siedzibę na ul. Pileckiego w Warszawie (drugą siedzibę warszawską ma tam też GetBack). Obie firmy najprawdopodobniej powiązane są z Konradem K., byłym prezesem GetBacku (odwołanym w połowie kwietnia). Prawdopodobnie MIA brała udział w oferowaniu obligacji GetBacku.

W sobotę Konrad K. został zatrzymany przez CBA na lotnisku Chopina w Warszawie, zaraz po przylocie z Izraela. Prokuratura stawia byłemu prezesowi spółki GetBack zarzuty m.in. popełnienia przestępstwa usiłowania oszustwa na szkodę Polskiego Funduszu Rozwoju, wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach w obrocie gospodarczym na szkodę spółki Getback oraz przestępstw dotyczących manipulacji instrumentami finansowymi i podawania nieprawdy do publicznej wiadomości o działaniach spółki.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.