Ubezpieczenia

Ceny polis OC w dół

Końcówka zeszłego roku przyniosła kierowcom wyczekiwane mocne obniżki cen polis OC. Niskie ceny powinny się utrzymać w pierwszym kwartale, a może dłużej.
Foto: Adobestock

Porównywarka cen ubezpieczeń Ubea.pl opracowuje barometr OC. Porównuje w nim średnie ceny takich polis w poszczególnych miesiącach danego roku. Średnia składka OC jest ustalana na podstawie analizy ponad 100 tys. rzeczywistych kalkulacji internautów z danego miesiąca. Tak wyliczoną przeciętną składkę eksperci Ubea.pl porównują z wynikiem ze stycznia, który stanowi punkt odniesienia dla barometru. – Wynik ze stycznia danego roku przyjmujemy za 100 proc. – wyjaśnia Andrzej Prajsnar, ekspert Ubea.pl.

Z przyrządzonego w ten sposób barometru wynika, że po wzrostach cen polis OC z początku roku druga jego połowa, a zwłaszcza końcówka, była łaskawa dla kierowców. W grudniu 2020 r. wskaźnik obrazujący ceny składek tego obowiązkowego ubezpieczenia spadł o ok. 5 pkt proc. względem listopada. Co więcej, grudniowa składka to zaledwie 92 proc. wyniku odnotowanego w styczniu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.