Transport

OT Logistics: Przegrany arbitraż

Stały Sąd Arbitrażowy przy Chorwackiej Izbie Handlowej w Zagrzebiu uznał, że wypowiedzenie umowy wspólników w firmie Luka Rijeka przez OT Logistics wobec Allianz ZB jest nieważne i pozostaje bez skutków prawnych.
Foto: twitter.com/OT_Logistics

Jednocześnie giełdowa spółka ma zapłacić Allianz ZB ponad 2,5 mln kun (1,5 mln zł) tytułem kompensaty poniesionych kosztów. Konsekwencją wydanego wyroku może być konieczność nabycia przez OT Logistics ponad 2 mln akcji Luka Rijeki po 60 kun za sztukę. To może oznaczać wydatek równowartości 73,5 mln zł. To dużo, zważywszy że ostatnio na giełdzie w Zagrzebiu kurs walorów Luka Rijeki jest o ponad połowę niższy.

OT Logistics podaje, że w związku z brakiem strat poniesionych przez Allianz ZB ewentualne niewykonanie przez spółkę zobowiązania polegającego na nabyciu walorów chorwackiej firmy wiązałoby się z koniecznością uiszczenia kary umownej w wysokości 13,5 mln kun (ok. 8 mln zł). Ze względu na niejednoznaczność interpretacji w zakresie potencjalnych konsekwencji prawnych i finansowych dotyczących tej sprawy OT Logistics zleciła wykonanie stosowanych opinii prawnych. Jakie podejmie kroki, ma informować w kolejnych komunikatach.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.