REKLAMA
REKLAMA

Transport

Enter Air z dużym potencjałem do zwyżek

W ostatnich dniach walory touroperatora wyceniane są w okolicach 36 zł, jednak zdaniem analityków DM BDM cena docelowa wynosi 41 zł.
Foto: Fotorzepa, Robert Bosiacki

"Przede wszystkim wskazujemy na oczekiwaną przez nas poprawę rezultatów w nadchodzących okresach, co powinno pozwolić na wysoki dwucyfrowy wzrost wyników w 2019 r. i oczekujemy dalszej poprawy również w 2020 r. Zwracamy także uwagę na utrzymujące się pozytywne otoczenie makro (wzrost płac, impulsy fiskalne). Doceniamy model biznesowy spółki oparty na współpracy z największymi touroperatorami oraz stabilne wypłaty dywidend (ich utrzymanie zakładamy w kolejnych latach prognozy)" - wymienia Adrian Górniak, analityk DM BDM w rekomendacji rozpowszechnionej 26 lipca 2019 r. o godz. 13:57.

DM BDM oczekuje, że w II kwartale przewoźnik zwiększy przychody do 454 mln zł, co oznacza 25-proc. przyrost w odniesieniu do ubiegłego roku. "Szacujemy, że EBITDA MSSF 16 wyniosła w zakończonym kwartale 91,3 mln zł (MSR 17 = 58,2 mln zł, czyli wzrost o 7 proc. rok do roku). Dla całorocznych wyników najistotniejszy będzie zapewne III kwartał, który sezonowo ma największy wpływ na całoroczne rezultaty. Podsumowując, w 2019 r. zakładamy, że grupa osiągnie 1,6 mld zł przychodów, około 343 mln zł EBITDA MSSF 16 (około 210 mln zł wg MSR 17, +32 proc. rok do roku) i 65 mln zł zysku netto. Spodziewamy się, że także 2020 r. przyniesie wzrost wyników" - czytamy w raporcie DM BDM.

W kolejnych latach spółka - według DM BDM - ma powiększyć flotę o cztery maszyny (...), co na koniec 2023 r. powinno przełożyć się na wzrost łącznej liczby foteli do około 5,9 tys. "W modelu zakładamy także, że grupa podtrzyma swoją dotychczasową politykę dywidendową (średni poziom wypłaty zysku na poziomie 20 proc.)" - czytamy. Wśród potencjalnych zagrożeń analitycy dostrzegają m.in. spowolnienie otoczenia makro, silną koncentrację bazy klientów, konkurencję rynkową i zmiany cen paliw.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA