Transport

PKP Cargo: Zagraniczne kierunki

Jednym z tegorocznych celów grupy PKP Cargo jest rozwój przewozów towarowych na rynkach zagranicznych, zarówno w korytarzu transportowym Wschód–Zachód, jak i Północ–Południe.
Foto: materiały prasowe

– Oba te kierunki są dla nas równie ważne, gdyż chcemy rozwijać naszą obecność na Nowym Jedwabnym Szlaku, gdzie ładunki są wożone głównie w kierunku Niemiec i innych państw zachodnich i stamtąd kierowane do Chin. Z kolei kierunek południowy jest istotny z racji obsługi połączeń między portami nad Bałtykiem i Adriatykiem (w tej chwili to głównie Koper) i do Włoch – mówi Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo. Dodaje, że obecnie spółka nie myśli o ograniczaniu prowadzonej działalności w którymkolwiek z krajów. Wręcz przeciwnie – chce ją rozwijać.

Działania w tym zakresie nie będą jednak prowadzone przez akwizycje. – Na razie nie mamy planów przejmowania obcych aktywów. Pandemia i związany z tym spadek przychodów zmusiły nas do zrewidowania planów akwizycji, ponadto sytuacja podmiotów, które potencjalnie mogłyby zostać przejęte, też się zmieniła – twierdzi Warsewicz. Jego zdaniem to wszystko wymaga przeprowadzenia nowych analiz. Jednocześnie zapewnia, że zarząd nie planuje także sprzedaży jakichkolwiek aktywów należących do grupy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.