REKLAMA
REKLAMA

Transport

Stalexport ma zgodę na podwyżki opłat

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyraziła zgodę na podniesienie opłat za przejazd autostradą A4 na zarządzanym przez spółkę odcinku Katowice–Kraków.
Foto: Fotorzepa, Piotr Guzik

Stalexport zapowiedział podwyżkę opłaty za przejazd z 30 zł do 35 zł od 1 marca br. - Zarząd SAM (Stalexport Stalexport Autostrada Małopolska) podjął decyzję, iż podwyższy od 1 marca 2019 roku stawki opłaty za przejazd dla pojazdów kategorii 2,3,4 i 5 z kwoty 30 zł do 35 zł na każdym placu poboru opłat, tj. w Mysłowicach i w Balicach - przypomniała spółka w komunikacie.

- Dla pojazdów kategorii 2 i 3 od stawki opłaty za przejazd (tj. 30 zł) stosuje się obecnie bonifikatę, która wynosi 12 zł. Wysokość bonifikaty, która będzie obowiązywała dla tych pojazdów od 1 marca 2019 roku będzie przedmiotem odrębnych konsultacji z GDDKiA - poinformowano.

Podczas wtorkowej sesji za papiery Stalexportu płacono na giełdzie około 3,60 zł, co oznacza zniżkę o ponad 0,5 proc. względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji.

Działalność Stalexport Autostrady i podmiotów wchodzących w skład jej grupy kapitałowej koncentruje się przede wszystkim na działalności autostradowej. Obejmuje ona eksploatację i utrzymanie odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA