Technologie

Asseco Poland: Analitycy o awansie do WIG20

O prawie 4 proc. drożały w środę po południu akcje Asseco Poland. GPW ogłosiła, że po sesji 26 listopada ta spółka zastąpi w indeksie firmę Play.
Foto: materiały prasowe

Czy obecność w WIG20 będzie mieć wpływ na biznes Asseco? – Myślę, że nie będzie miało to większego znaczenia. Asseco ma ugruntowaną pozycję rynkową od lat i to stanowi o jego sile fundamentalnej. Notowania w ostatnich miesiącach bardziej wspiera silny portfel zamówień, generacja gotówki i ogólnie dobry trend wynikowy, który najprawdopodobniej pozwoli utrzymać wypłatę atrakcyjnej dywidendy na poziomie 3 zł na akcję – mówi Konrad Księżopolski, dyrektor działu analiz Haitong Banku. Wtóruje mu Dominik Niszcz, ekspert Trigon DM.

– Jeśli chodzi o przełożenie awansu do WIG20 na biznes operacyjny, to nie zakładam istotnego wpływu, bo spółki grupy są dobrze znane zagranicznym klientom zapewne lepiej niż sam indeks WIG20 – mówi Niszcz. Dodaje, że wejście do WIG20 może nieco poprawić płynność akcji rzeszowskiej spółki, bo wejdzie na radary większej liczby inwestorów zagranicznych. Poza tym papiery będą też częścią zleceń koszykowych powiązanych z kontraktami na WIG20. W teorii większa płynność oznacza wyższą wycenę, ale między mWIG40 a WIG20 ta różnica jest raczej niewielka, a więc i wpływ umiarkowany.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.