Technologie

Asseco miało kolejny dobry kwartał

Przychody rzeszowskiej grupy rosną na każdym polu, dzięki czemu po trzech kwartałach przekroczyły poziom 10 mld zł. Pomimo dobrych rezultatów spółka ostrożnie podchodzi do potencjalnych przejęć.
Foto: materiały prasowe

Chociaż wyniki Asseco okazały się dobre, a firma nadal się rozwija, o czym świadczą kolejne trzy przejęcia w III kw. oraz wartość portfela zamówień opiewająca na niemal 10,9 mld zł, to notowania firmy spadały po południu o ponad 3,2 proc.

Dobry obraz sytuacji

Przychody grupy po pierwszych trzech kwartałach podskoczyły o 18 proc., do 10,3 mld zł. Zysk EBITDA skoczył o 16 proc., do niemal 1,6 mld zł, a zysk netto – o 35 proc., do 362,2 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.