Technologie

Asseco Poland na razie utrzymuje mocne tempo

Największa polska spółka informatyczna miała mocne trzy kwartały, a jej portfel zamówień urósł o 12 proc. Jednak zarząd jest daleki od huraoptymizmu.

Kapitalizacja rynkowa Asseco Poland, którego prezesem jest Adam Góral, wynosi obecnie 5,5 mld zł. Czy spółka wróci w grudniu do WIG20?

Foto: materiały prasowe

Portfel zamówień informatycznej grupy na 2020 r. ma wartość 11,3 mld zł i jest o 12 proc. wyższy niż portfel na 2019 r., który spółka notowała w analogicznym okresie ubiegłego roku. Dynamika liczona według kursów walut sprzed roku (dane porównywalne) wynosi natomiast 9 proc.

O portfelu zamówień na 2021 r. zarząd na razie mówić nie chce. – Jest za wcześnie, odniesiemy się do tego podczas omawiana wyników rocznych – zapowiedzieli we wtorek przedstawiciele Asseco.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.